„Melegebben süt ma a nap

elmúlt már a hosszú tél.

Minden házon zászlót lenget

a víg márciusi szél.

Magyarország szabadságát

ünnepeljük e napon,

Háromszínű magyar zászló

Azért leng a házakon.”

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc hőseire emlékeztünk, a bölcsődés és az óvodás gyerekekkel.

“Magyar gyermek vagyok én, magyarul beszélek én…” hangzott az ünnepi megemlékezésen.

Az óvodában és a bölcsődében az ünnepi műsort a Pillangó nagycsoportos gyermekei, versekkel, dalokkal és tánccal tették színessé.

Intézményünk, Ajak Város központi megemlékezésén is részt vett, ahol a magyar hősök tiszteletére, az óvodás és az iskolás gyerekek színvonalas műsorral emlékeztek, a forradalom és szabadságharc hőseire.

Hála és Köszönet a műsort adó ügyes gyerekeknek, a felkészítésért külön köszönet Kovács Károlyné óvodapedagógusnak, és a sok segítségért Kovács Ferencné dajka néninek!