Kiállításként ajaki népviseletbe öltöztetett babák, paraszti bútorok, használati tárgyak őrzik a múlt, Ajak hagyományainak emlékét. A hagyományápolás legváltozatosabb formában van jelen az óvodai életben.

Az intézményünkbe lépve az “ajaki cifra pitvar” kézzel pingált virágai, madarai fogadják a gyermekeket, a szülőket és a hozzánk érkező kedves vendégeket. Az egyedülálló alkotás Bókáné Takács Margit óvodapedagógus irányításával, és az óvoda valamennyi dolgozója közreműködésével született meg.

Feladatunk és célunk, hogy a gyermekek már kicsi kortól kezdve megismerjék, értékeljék, őrizzék őseink hagyományát.