Az Ajaki Tamási Áron Katolikus Óvoda Napocska középső-nagycsoportos népviseletes gyermekei táncos, zenés műsort adtak elő a Tájház átadó ünnepségen, június 30-án. A gyermeki mosoly, öröm, amely tükröződött az óvodás gyermekek arcán, táncukon, megörvendeztette a kedves vendégek lelkét és szívét! Az Ajaki Pántlikás Népdalkör régi ajaki dalokkal kápráztatta el, a jelenlévő kedves embereket!

Azt tudom mondani, hogy a tradíció, a hagyomány, a kultúra, amelyre mind nagyon büszkék vagyunk itt Ajakon, tükröződött az átadó ünnepségen. A népviseletbe öltözött gyerekek és felnőttek, Ők azok, akik öregbítik hírnevünket.