„Szent Erzsébet a magas mennyből tekints le reánk!”

Intézményünk, Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepére készült a héten. A lelki percek Szent Erzsébet életének feldolgozásával, valamint a gyermekeknek való, Róla szóló legendák megismerésével történtek. A kisebb gyermekek képeket színeztek Szent Erzsébetről, a kötényébe rózsákat ragasztottak. Minden csoport elkészítette Szent Erzsébet kenyerét, amelyet az óvoda és a bölcsőde közössége megkóstolhatott.

Szent Erzsébet azok közé a szentek közé tartozik, akinek szeretete és hitbéli sugárzása a mai napig is él, fénye minden intézményi dolgozónál világít. Ezt a világosságot, és ragyogó fényt szerettük volna átsugározni a bölcsődés és az óvodás gyermekeinkre, és nem utolsó sorban a dolgozók is fényesítették a lelküket, hogy közelebb kerülhessenek Szent Erzsébet hitéhez, és a ránk hagyott „hagyatékához”.