„Adventi hírnök: friss fenyőág, Lobog már három gyertyaláng! Múlnak az évek, életünk száll De utunk végén Jézus vár! Ujjong a szívünk, dalra gyúl, Nincs már messze az Úr!”

Az adventi szokásoknak megfelelően meggyújtottuk az adventi koszorúkon a harmadik gyertyát is, amely az örömöt jelképezi, ami megjelenik színében is, hiszen míg a többi gyertya lila, jelezve a készületet, a várakozást, a bűnbocsánatkérést, addig a harmadik gyertya rózsaszín. Az adventi időszak harmadik gyertyagyújtása a karácsony közeledtét jelzi számunkra.

Ajak város közös adventi koszorújának harmadik gyertyagyújtásán is részt vettünk, az óvoda és a bölcsőde dolgozóival, gyermekeivel. A gyertyagyújtást megelőzően az Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola görögkatolikus hittanos gyermekei műsorral kedveskedtek.

Ahogy Pál apostol is mondta nekünk, így buzdítva: „Legyetek mindig derűsek!”