Hitvallásunk

„A gyermek pedig növekedett és erősödött, megtelt bölcsességgel, és az Isten kegyelme volt rajta.” Lukács 2:40

Végre megérkezett az óvodánkba és a bölcsődénkbe MIKULÁS, de nem a szokásos módon.

A rendkívüli helyzet miatt, a Mikulás bácsi sajnos nem tudott bejönni az intézményünkbe a gyerekekhez, csak az ablakon keresztül kereste fel a csoportokat. A gyerekek megtisztították a csizmáikat és az ablakba kirakták, az óvónénik és a dajka nénik segítségével.

A gyerekek apraja-nagyja versekkel, dalokkal köszöntötték a Mikulást. A gyerekek nagy izgalommal bontogatták, a sok ajándékot. Szent Miklós napja a gyerekek számára a legjobban várva várt ünnep. Szent Miklós legendája áthatotta, az egész hét tevékenységeit. A hét minden napján bővelkedtek a gyerekek a szent életének ismereteivel, odaadó szeretetével és önzetlen segíteni akarásával. A hét minden napján a folyósora, a csoportokba és az ablakokba szebbnél szebb dekorációk, gyerekmunkák kereltük, annak jeléül, hogy valakit várunk. Csodás volt a hét minden napja a Mikulásra várva, de még csodásabb volt, az a sok örömteli mosolygós gyerek arc, amit a gyerekeken láttunk.

“Bízunk a szeretetben,

a jövőbeli viszontlátásban,

Szent Miklós példájában,

Mikulás bácsi kifogyhatatlan zsákjában.”