2019. november 21. Csütörtök
Olivér

Cecília

Micimackó csoport

Kisgyermeknevelők:  Tormáné Monostori Csilla (Csilla néni)

Pekoláné Petró Krisztina (Krisztina néni)

Bölcsődei dajka:      Bókáné Beregszászi Zita (Zita néni)

Bölcsődénkben a nevelés-gondozás családias, derűs, nyugodt légkörben folyik.

Micimackó csoport létszáma 12 fő egész évben folyamatosan történik az átmenet az óvodába és a gyermekek beszoktatása a csoportunkba.

A bölcsődei nevelő munka a családnevelésre épül, azt kiegészítve szolgálja a gyermek fejlődését. A gyermek harmonikus fejlődése-fejlesztése szempontjából fontos, hogy a két közeg együtt működjön, nevelő, szocializáló tevékenységét összehangolja. Ezért törekszünk a családokkal aktívan együttműködni, őket támogatva részt venni a gyermekek személyiségének formálásában.

Olyan környezetet igyekszünk biztosítani a gyermekek számára, amelyben önálló tevékenységekkel lehetőségük adódik az őket körülvevő világ megismerésére és egyben képességeik fejlesztésére.

A gyermeket olyan környezet veszi körül, amely biztosítja a gyermek örömteli játékát, fejlesztését, ismeretszerzését, szabadon választott játékos tevékenység által.

A gyermekek játéka a személyiséggé fejlődésnek az alapja, fejlesztésének legfőbb eszköze. Ezért nagyon fontos, hogy lehetőséget biztosítsunk arra, hogy a hitre nevelés a gyermekek játékát is áthassa. Megtanítjuk a gyermekeket a keresztény értékrendre, a vallásos, erkölcsi nevelés megnyilvánul a napirendünkben és a nevelői programunkban is.

A szeretetteljes, nyugodt, kreatív légkör segíti a gyermekek ötleteinek szabad áramlását, az alkotó együttműködés kialakulását, az önfeledt játékot.

Kellemes bölcsődei légkör, szakképzett kisgyermeknevelők, kialakult nevelői attitűd, a gyermek centrikus bánásmód, és változatos programok jellemzik a bölcsődei mindennapokat.

„A gyermek olyan, mint a tükör

A szeretetet nem kezdeményezi, de visszatükrözi

A feltétel nélküli szeretetet, feltétel nélküli szeretettel viszonozza!”