Hitvallásunk

„A gyermek pedig növekedett és erősödött, megtelt bölcsességgel, és az Isten kegyelme volt rajta.” Lukács 2:40

Az Ajaki Tamási Áron Katolikus Óvoda nagycsoportos gyermekeivel élménydús kirándulásban volt részünk. Első utunk Sárospatakra a Vártemplomhoz – Szent Erzsébet templom- vezetett, ahol szentmisén vettünk részt, melyet Riz Attila atya celebrált, majd ezt követően megnéztük Magyarország egyik leghíresebb várát, a sárospataki Rákóczi-várat, amely hazánk legértékesebb műemlékei közé tartozik. A látogatás során a külső várfalra is ki lehetett menni, ahonnan gyönyörű kilátás nyílt a Bodrog partjára és a várépületre.

Következő programunk a fagyizás volt, mindenki ízlése szerint válogathatott a helyi fagyizóban. Utunkat Pálházáról kisvasúttal folytattuk tovább Kőkapura, amely a Zempléni-hegység szívében magas hegyek és völgyek között található, varázslatos hely. A kisvasút egy sziklába vájt alagúton haladt át, amely a gyerekeknek felejthetetlen élményt nyújtott. A hely nyugalma és festői szépsége hamar elnyerte a gyerekek tetszését. Az erdő közepén, vadregényes környezetben találtuk a Kőkapu vadászkastélyt, amely az előtte elterülő Csónakázó-tóval és a fából készült szoborpark valóban felejthetetlen látványt nyújtott. A gyerekek nassolás után birtokba vették a játszóteret. Következő úti célunk Füzérradványra vezetett, ahol a Károlyi-kastélyt felújított pompájában csodálhattuk meg. A Károlyi-kastély épülete mellett a faóriásokkal teli, gyönyörű angolparkot is megcsodáltuk. Egy kicsit fáradtan, de örökre megmaradó élményekkel gazdagon tértünk haza.

A nagycsoportos óvó nénik és dajka nénik.