Hitvallásunk

„A gyermek pedig növekedett és erősödött, megtelt bölcsességgel, és az Isten kegyelme volt rajta.” Lukács 2:40

Ajak város adventi koszorújának első gyertyagyújtásán az Ajaki Tamási Áron Katolikus Óvoda Napocska csoport gyermekei kedveskedtek ünnepi műsorral. Az adventi koszorú első gyertyája a HITET szimbolizálja.

Az Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda és Bölcsőde osztályainak és csoportjainak az adventi koszorúit a görög katolikus és a római katolikus atyák megáldották, majd a közös gyertyagyújtás után a gyerekek az osztályaikba és a csoportjaikba elhelyezték az adventi koszorúikat.

Az ünnep mindig kiemelkedik a hétköznapok sorából. Segít, hogy észrevegyük és rácsodálkozzunk Isten körülöttünk lévő és bennünk élő ajándékaira. A készülődés során nemcsak a minket körülvevő környezetet díszítjük fel az ünnephez méltóan, hanem a lelkünket is ráhangoljuk a szépre, a jóra, az örömre.

A mai napon november 26-án fellobbantak az iskolai, az óvodai és a bölcsődei csoportokban az adventi koszorúk első gyertyalángjai, jelezve, hogy közel a Megváltó születése.

 

Aranyosi Ervin: Advent – első gyertya

“Advent első vasárnapján

felgyullad egy gyertya fénye.

Melegítse át szívedet,

legyen fénylő eredménye.

Kezdődik a csodavárás,

ahogy egykor Jézust várták:

szeretettel, bizalommal,

a tűz lángját körül állták.

A megváltó tiszta fényt hoz,

szeretetet, ami éltet.

Felemel a puszta földről,

Isten fiává fogad téged.

Szeretettel tárd ki lelked,

öleld át a nagyvilágot,

kívánd azt, hogy minden ember

itt a Földön, legyen áldott!”