Hitvallásunk

„A gyermek pedig növekedett és erősödött, megtelt bölcsességgel, és az Isten kegyelme volt rajta.” Lukács 2:40

„Adventi hírnök: friss fenyőág,

Lobog már három gyertyaláng!

Múlnak az évek, életünk száll

De utunk végén Jézus vár!

Ujjong a szívünk, dalra gyúl,

Nincs már messze az Úr!”

 

Az adventi szokásoknak megfelelően meggyújtottuk az adventi koszorúkon a harmadik gyertyát is, amelyet az öröm gyertyájának nevezünk, ami megjelenik színében is, hiszen míg a többi gyertya lila, jelezve a készületet, a várakozást, a bűnbocsánatkérést, addig az öröm gyertyája rózsaszín. Az adventi időszak harmadik gyertyagyújtása a karácsony közeledtét jelzi számunkra.

Ajak város közös adventi koszorújának harmadik gyertyagyújtásán is részt vett, az óvodánk és a bölcsődénk dolgozói, gyermekei.

Ahogy Pál apostol is mondta nekünk, így buzdítva: „Legyetek mindig derűsek!”