Hitvallásunk

„A gyermek pedig növekedett és erősödött, megtelt bölcsességgel, és az Isten kegyelme volt rajta.” Lukács 2:40

A húsvéti ünnep közeledtével az intézményünkben a húsvéti népszokásokat elevenítettük fel.

A gyerekek a hagyományainkhoz híven húsvéti ételeket készítettek. Az óvó nénik és a dajka nénik elkészítették a húsvéti kosarat is, ahogyan húsvét vasárnapján elvisszük a templomba a pászkaszentelésre.

Aztán a hagyományainkhoz kötődve tojást is festettünk különböző technikákkal és locsoló versikét is tanultunk. A Húsvét ünnepére énekekkel és történetekkel hangolódtunk.

Megbeszéltük mi is a Húsvét lényege, mit ünneplünk ezen a napon igazán mi keresztény óvodások? A gyerekekkel megbeszélve döntöttük el, hogy Jézus lesz a központban, Ő rá figyelünk teljes egészében a szokásaink mellett.