Az Ajaki Tamási Áron Katolikus Óvoda és Bölcsőde gyermekeivel csatlakoztunk az “Egymillió gyermek imádkozik a világ békéjéért és egységéért” pápai kezdeményezéshez, október 18-án.

Az óvoda és a bölcsőde gyermekei, dolgozói az intézményünkben és azt követően, a római katolikus templomban, a Szent Kamill Leányai Szerzetes Nővéreivel együtt fohászkodtunk, imádkoztunk, énekeltünk a Szűzanya kegyelméért.  Lélekfelemelő volt, ahogyan a bölcsődés gyermektől a nagycsoportos gyermekig kezükben a rózsafüzérrel, egy szívvel-lélekkel imádkozták, az  Üdvözlégy Máriát! E kezdeményezés szerint világszerte gyermekek imádkoznak fél órán át a békéért, a családi élet szentségéért, valamint az egységért. Kiinduló gondolata az a Szent Pio atyától származó gondolat, miszerint: „ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni”.