Szent II. János Pál pápa, intézményünk védőszentjének székfoglaló évfordulóját ünnepeltük október 20-án, melyen részt vettek a történelmi egyházak képviselői, Ajak város polgármestere valamint a Debrecen- Nyíregyházi Egyházmegye képviseletében Németh István atya, püspöki titkár és hitoktatási referens is.  Az általános iskola énekkarával karöltve a drámás gyerekek verssel köszöntötték, Ragány Zsuzsanna igazgató helyettes asszony pedig néhány gondolattal méltatta a Szentatyát. Ezt követően a tisztelet és szeretet jeleként a Szentatya emlékművénél egy- egy szál virágot helyeztek el az óvodás és bölcsődés gyerekek, az iskola tanulói az egyházi elöljárókkal és az intézmény vezetésével együtt.