Intézményünk, Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepére készült a héten. A lelki percek Szent Erzsébet életének feldolgozásával, valamint a gyermekeknek való, Róla szóló legendák megismerésével történtek.  A kisebb gyermekek képeket színeztek Szent Erzsébetről, a kötényébe rózsákat ragasztottak. Minden csoport elkészítette Szent Erzsébet kenyerét, amelyet az óvoda és a bölcsőde közössége megkóstolhatott.

Szent Erzsébet azok közé a szentek közé tartozik, akinek szeretete és hitbéli sugárzása a mai napig is él, fénye minden intézményi dolgozónál világít.

A Maci középső csoport, Szent Erzsébet rózsalegendáját adta elő az óvoda és a bölcsőde gyermekeinek, dolgozóinak. Nagy szeretettel és izgalommal készültek erre az alkalomra. A díszlet, mely Wartburg várát megjelenítette, közös, gyermeki munka eredménye volt.

A Rózsalegenda egy nagyon szép történet a szeretetről, melyet a gyermekek a felkészülés során megérezhettek. Az előadást a Szent Erzsébet jóságához, Istenszeretetéhez illő zene, és a gyermekek által énekelt egyházi dalok, tették színvonalassá.

Köszönet és Hála a Maci csoport ügyes gyermekeinek, a felkészítő óvó néniknek, a színvonalas előadásért!

„Szent Erzsébet a magas mennyből tekints le reánk!”