Ajak város adventi koszorújának első gyertyagyújtásán az Ajaki Tamási Áron Katolikus Óvoda Katica csoport gyermekei kedveskedtek ünnepi műsorral. Az adventi koszorú első gyertyája a Hitet szimbolizálja.

Az Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda és Bölcsőde osztályainak és csoportjainak az adventi koszorúit megáldották, Zuró József görögkatolikus parókus atya és Gáspár Mátyás plébános atya, intézményünk lelki vezetője. Majd a közös gyertgyagyújtás után a gyermekek az osztályaikba és a csoportjaikba elhelyezték az adventi koszorúikat.

December 1-én fellobbantak az iskolai, az óvodai és a bölcsődei csoportokban az adventi koszorúk első gyertyalángjai, jelezve, hogy közel a Megváltó születése.

Aranyosi Ervin: Advent – első gyertya

“Advent első vasárnapján felgyullad egy gyertya fénye.

Melegítse át szívedet, legyen fénylő eredménye.

Kezdődik a csodavárás, ahogy egykor Jézust várták:

szeretettel, bizalommal, a tűz lángját körül állták.

A megváltó tiszta fényt hoz, szeretetet, ami éltet.

Felemel a puszta földről, Isten fiává fogad téged.

Szeretettel tárd ki lelked, öleld át a nagyvilágot,

kívánd azt, hogy minden ember itt a Földön, legyen áldott!”